Elektryczna szczotka do pielęgnacji bydła ESB-1


W grudniu 2002 roku uruchomiliśmy produkcję elektrycznych, obrotowych szczotek do pielęgnacji bydła. Szczotka ta była najpierw eksportowana do Szwajcarii, lecz szybko zdobyła sobie uznanie rolników w Polsce i za granicą. Urządzenie ma zastosowanie w oborach wolno stanowiskowych, a także na pastwiskach posiadających możliwość podłączenia energii elektrycznej z sieci lub z agregatu prądotwórczego.

Szczotka, którą łatwo można przymocować do ściany, bądź odpowiednio przystosowanego stojaka, jest uruchamiana automatycznie przez krowę. Do napędu użyto motoreduktora o mocy 250 W, sterowanego mikroprocesorem. Szczotkę zaprogramowano tak, by obracała się raz w jedną, raz w drugą stronę, zapewniając w ten sposób długotrwałą wytrzymałość nylonowych włókien. Dodatkowo, można zaprogramować czas obrotu szczotki, zmniejszając tym samym zużycie energii elektrycznej.

Udowodniono, że stosowanie szczotki znacząco wpływa na dobrostan bydła, co w rezultacie zwiększa wydajność mleczną krów, oraz przyrosty wagowe u bydła opasowego. Dodatkowo, szczotka wpływa na czystość i zdrowie bydła, eliminując brud i inne pasożyty, poprawia warunki higieniczno-bytowe w oborach.

Na targach "Ferma Bydła 2005" w Poznaniu, nasza szczotka została wyróżniona ZŁOTYM MEDALEM. Kolejny rok produkcji zaowocował przyznaniem znaku NOWOŚĆ na rynku polskim.

Charakterystyka techniczna
wymiary gabarytowe:
wysokośćszerokośćdługość
120 cm48 cm136 cm
ciężar z silnikiem115 kg
silnik elektryczny
moc0,25 kW
napięcie230 V
szczotka
średnia prędkość obrotowa szczotki57
średnica szczotki48 cm

ESB-1 nagroda ESB-1 nagroda


szczotka ESB-1 szczotka ESB-1 szczotka ESB-1 szczotka ESB-1Jeśli masz jakieś pytania wyślij do nas e-mail.
DO GÓRY PRODUKTYObecnie poszukujemy dilerów do sprzedaży naszych produktów w Polsce. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt.


fundusz